Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Vieslekcijas oktobra pirmajā nedēļā

27.09.2017

Pirmdien, 2. oktobrī, plkst. 20.00 pie PMSP "Rakstiskā tulkošana" 1. kursa studentiem viesosies uzņēmuma "Skrivanek Baltic" direktors Vasilijs Ragačevičs. Uzņēmums „Skrivanek” ir viens no lielākajiem valodu pakalpojumu sniedzējiem pasaulē. Pašlaik tam ir gandrīz piecdesmit filiāļu septiņpadsmit pasaules valstīs, un Latvijā tas darbojas kopš 2003. gada. V. Ragačeviča vieslekcija notiks 205. auditorijā.

Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 20.00 vieslekciju lasīs Valsts valodas centra direktors, LZA Terminoloģijas komisijas vadītājs Dr. habil. med. Māris Baltiņš.

Viens no Valsts valodas centra darbības mērķiem ir nodrošināt valsts pārvaldes iestādes un sabiedrību ar valsts un starptautisko organizāciju izdoto tiesību aktu un citu dokumentu oficiāliem tulkojumiem, kā arī panākt saskaņotas terminoloģijas lietojumu Latvijas Republikas tiesību aktos un to tulkojumos.

LZA Terminoloģijas komisija veic vienotas un ar Eiropas Savienības valstīs spēkā esošiem starptautiskiem standartiem harmonizētas nozaru terminoloģijas sistēmas zinātnisko izstrādi valsts valodā, nosaka terminu lietošanu speciālajā mācību literatūrā un tehniskajā un lietvedības dokumentācijā, kā arī apstiprina jaunus terminus un to definīcijas.

Vieslekcija notiks 205. auditorijā.