Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ingrīdas Kramiņas vieslekcija „Latviešu rakstu valodas attīstība no vācu rakstu valodas”
Elīna Riekstiņa, Inga Buša
28.12.2016

Š. g. 15. novembrī Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesionālā maģistra studiju programmas „Rakstiskā tulkošana” vācu-latviešu apakšprogrammas studentēm bija iespēja apmeklēt Ingrīdas Kramiņas vieslekciju „Latviešu rakstu valodas attīstība no vācu rakstu valodas”, kas tika organizēta Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē.

Ingrīda Kramiņa Auces vidusskolā māca fiziku un vācu valodu. Kopā ar dažādu vecumu skolēniem viņa devās nelielā „ekspedīcijā” uz Sniķerkalna kapiem Aucē. Mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar latviešu rakstības rašanās vēsturi praktiskā un radošā veidā. Tā kā Sniķerkalna kapos ir daudz kapakmeņu, uz kuriem vēl mūsdienās ir saglabājušies uzraksti gan vācu, gan latviešu valodā, tad šī, lai cik savādi tas neliktos, bija ļoti piemērota vide, lai salīdzinātu rakstības veidus abās valodās un arī lai novērotu, kādas pārmaiņas notikušas latviešu valodas rakstībā gadu gaitā.

Jāpiemin, ka Kramiņas kundze ir ļoti dedzīga un apņēmīga sieviete. 2016. gada vasarā viņa cītīgi strādāja pie tā, lai novārtā atstātie kapakmeņi tiktu atjaunoti un no jauna uzslieti augšā, lai cilvēki varētu aplūkot šo vēstures un kultūras bagātību. Varam tikai apbrīnot Ingrīdas Kramiņas entuziasmu un lielo interesi par vēstures pieminekļu saglabāšanu, kā arī metodes, kādas viņa izmanto mācību procesā. Prezentācijas laikā varēja novērot, ka skolēni patiešām ir ieinteresēti un ar prieku piedalās šajā procesā. Kā teica pati Kramiņas kundze, darba rezultātā uzlabojās skolēnu pareizrakstība vācu valodā, kā arī viņi paplašināja savu redzesloku un, cerams, uz dzīvi atcerēsies, ka pret kapsētām un tajās atrodamajām vēstures liecībām jāizturas ar cieņu.

I. Kramiņas prezentācija: prezentācija